MOJA KARIERA A PROJEKTY


                   Som hrdý , že môžem študovať na jednej z najlepších stredných škôl na Slovensku - 8 ročné gymnázium Milana Rastislava Štefánika v Košiciach a pôsobím v HC Košice  "A" tíme mužov a v juniorskom týme U20 a reprezentácii Slovenska U18.

              Okrem klubových zápasov som zúčastňoval žiackých turnajov v selektoch na Slovensku aj v Čechách. Veľa sme cestovali za dobrým hokejom a zápasovými skúsenosťami. Ako 13 ročný som šiel na Try Out slovenského výberu na najväčší mládežnícky turnaj na svete PeeWee v Quebecu.  Zároveň som sa v tom istom týždni zúčastnil aj výberu do českého týmu, ktorý chcel uspieť v najvyššej AAA kategorii tohto turnaja. Podarilo sa mi výkonom v zápase presvedčiť trenéra a napokon sme s Czech Knights vybojovali striebro pred 10.000 divákmi. V Kanade som chytal všetkych 6 zápasov až do finále a bola to pre mňa satisfakcia za ťažké mesiace v klube . Ten rok sme vyhrali aj domáce Majstrovstvá Slovenska, kde som bol vyhlásený za najlepšieho brankára majstrovstiev. Každé leto brankárske kempy a tréningy. Ako 15 ročný som sa zúčastnil reprezentačného zrazu v Námestove , kde sa mi darilo a potom  som pokračoval na viacerých reprezentačnych zrazoch a reprezentačnych turnajoch v národnom drese.                                              Vo veku na rozhrani reprezentacie U17, U18, mi dali tréneri dôveru na turnajoch v Colorade, na Floride a na Olympiáde mládeže EYOF v Taliansku. 

                 Jar 2023 som strávil na ľade s A mužstvom HC Košice kde som bol druhým brankárom na poslednom zápase v základnej časti Tipos Extraligy proti Slovanu Bratislava aj na dvoch semifinálových zápasoch v PlayOff proti Michalovciam. Som hrdý na víťzstvo HC Košice v Extralige a pracujem denne na tom , aby som bol lepší a aby sa mi darilo. Podarilo sa mi prebojovať do finalnej nominácie na Hlinka Gretzky Cup, žiaľ napriek intenzívnemu nasadeniu som pre infekčnú chorobu  nemohol pomôcť našej reprezentácii.  Chcel som byť jednotkou projektu reprezentácie U18 a doma v Košiciach byť pri víťazstve A mužstva v Tipos extralige aj v sezóne 2023-24. Hokejová šťastena zamiešala karty tak, že som od februára 2024 bol v americkej juniorskej lige NAHL v klube New Hampshire Mountain Kings a bližšie k môjmu cieľu.

            Môj cieľ ?  Kúpiť karton tatraniek a zavolať môjho trenéra na môj prvý zápas v NHL ... potom ...

       to je plán A -   je zdvihnúť  nad hlavu Stanley Cup v NHL .  

                      a plán B ?  ... plán B nemám, mám plán A  ! 

Stanley Cup, NHL