MÔJ KLUB 

                                   Najúspešnejší hokejový klub v historii Slovenska HC Košice 

Hokej sa v Košiciach začal hrať v roku 1921. V tom čase sa už hral v Čechách kanadský (ľadový) hokej, no na Slovensku ešte stále pretrvával bandy-hokej (s loptičkou). Tradícia hokeja v metropole východného Slovenska je bohatá a v rámci Slovenska má naše mesto niekoľko primátov. V sezóne 1922/23 usporiadali v Košiciach prvú organizovanú súťaž na Slovensku, boli tu založené prvé mládežnícke družstvá a v Košiciach vyrástol aj prvý Slovák, ktorý obliekol reprezentačný dres Československa - Ladislav Troják.

Prvým hokejovým klubom v Košiciach bol 1.ČsČK, no zakrátko vznikali ďalšie kluby - KAC, KSC, ŠK Slávia, Törekves. V ďalších rokoch patril košický hokej medzi najlepšie na Slovensku. Po druhej svetovej vojne však nastala stagnácia a k nečakanému oživeniu dochádza až v roku 1962. TJ Lokomotíva mala v tom čase v krajskej súťaži dve mužstvá a súhlasila, aby jedno z nich, doplnené o vojakov, mohlo štartovať pod hlavičkou Dukly.

Dukla Košice hneď v prvom roku svojej existencie vyhrala krajské majstrovstá, čím sa prebojovala do druhej ligy. V nasledujúcej sezóne vyhrala druhú ligu i kvalifikáciu o postup do najvyššej súťaže. Od roku 1964 patrili Košice medzi československú elitu. Uprostred sezóny 1966/1967 našla Dukla nový domov i nový názov - TJ VSŽ Košice.

Košice počas svojho účinkovania v spoločnej československej lige a neskôr aj v samostatnej slovenskej súťaži ani raz nevypadli do nižšej súťaže, čo je tiež cenný fakt. Najviac sezón v košickom drese odohral Bedřich Brunclík - 16 sezón (583 zápasov a 237 gólov), najúspešnejším odchovancom košického hokeja je Vincent Lukáč - 14 sezón (518 zápasov a 393 gólov).

HC Košice sa vybojovali v roku 2023 desiaty titul Majstra extraligy a pre mňa je cťou , že som mohol pomôcť  klubu svojou účasťou na príprave, tréningoch a ako brankárska dvojka na poslednom zápase základnej časti proti Slovanu Bratislava a aj v obidvoch rozhodujúcich zápasoch semifinále PlayOff proti Michalovciam.

Môj nový klub hrá americkú juniorskú ligu NAHL a od začiatku februára 2024 obliekam dres New Hampshire Mountain Kings. Je to dôležitá a cená skúsenosť na mojej hokejovej ceste.

MOJI TRÉNERI

Ďakujem podpore klubu a svojim trénerom , ktorí ma viedli mojou cestou brankára. V mojich začiatkoch na kempoch Jakub Miko, Rasťo Staňa, na klube Marko Milý, v projekte U18 Dominik Guriš, v projekte VTB a v reprezentácii SR Ján Lašák a najmä môj mentor Dušan Strhársky.
Rasťo Staňa
Rasťo Staňa
Jakub Miko
Jakub Miko
Marko Milý
Marko Milý
Dominik Guriš
Dominik Guriš
Ján Lašák
Ján Lašák
Dušan Strhársky
Dušan Strhársky

MUSÍŠ V SEBA VERIŤ, KEĎ NEVERÍ NIKTO INÝ